KLAUZULA INFORMACYJNA MONITORING WIZYJNY SP W MUCHÓWCE

KLAUZULA INFORMACYJNA

W związku z funkcjonowaniem w otoczeniu szkoły monitoringu wizyjnego informujemy, że:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest  Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Muchówce,  Muchówka  135,  32 – 722 Królówka.
  2. Inspektorem ochrony danych w Szkole Podstawowej im.  Kardynała Stefana Wyszyńskiego  Prymasa Tysiąclecia w Muchówce jest Pani Patrycja Powroziewicz,   dane  kontaktowe:        iod@ochronatwoichdanych.pl;
  3. Celem przetwarzania danych osobowych jest konieczność zapewnienia bezpieczeństwa uczniów i pracowników oraz ochrony mienia szkoły. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 pkt. e ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych.
  4. Dane osobowe mogą być przekazywane prawnie upoważnionym instytucjom i podmiotom.
  5. Zebrane dane będą przechowywane przez okres 2 tygodni, po czym zostaną zniszczone
    (o ile przepisy odrębne nie stanowią inaczej).
  6. Posiada Pani/Pan prawo żądania dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych.
  7. Utrwalenie wizerunku jest konieczne do realizacji zadań ciążących na Administratorze, a konsekwencją braku zgody na jego przetwarzanie jest brak możliwości przebywania na terenie szkoły i w jej otoczeniu
  8. Administrator nie będzie realizował zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym  profilowania.