Spotkania przedświąteczne „Bądźmy razem w nadchodzące Święta”

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pozwoliliśmy sobie w dniu 22 grudnia 2020r. na chwilę magicznych spotkań przedświątecznych pod hasłem „Bądźmy razem w nadchodzące Święta”.

Atmosfera była nieziemska, a stworzyli ją Uczniowie, Grono Pedagogiczne wraz z Dyrekcją Szkoły Podstawowej w Muchówce. Była to namiastka Naszej szkolnej Wigilii, która tym razem z powodu trwającej pandemii, odbyła się w formie online za pośrednictwem Platformy Microsoft Teams. Najpierw wiersze, kartki z życzeniami oraz kolędy zaprezentowali Uczniowie klas 0-III.
Nieco później odbyło się spotkanie wśród Uczniów i Nauczycieli klas IV-VIII. Każda klasa przygotowała życzenia płynące prosto z serca, z których stworzono dwie prezentacje multimedialne, które były niejako tłem naszych wspólnych spotkań. Bardzo serdecznie dziękujemy zaangażowanym Uczniom i Wychowawcom klas, za podjęcie wszelkich starań aby nasze przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem. Nie zabrakło kolęd, chwili wzruszeń, życzeń od Pani Dyrektor Anny Górki, przedstawicielki Rady Rodziców Pani Ewy Babral oraz przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Mikołaja Niecikowskiego. Dużą niespodzianką dla wszystkich było słuchowisko słowno-muzyczne pt. „Magia Świąt” inspirowane „Opowieścią wigilijną” Charlesa Dickensa w wykonaniu Uczniów klasy VII pod kierunkiem Pani Anny Górki.
Na szczególną pochwałę zasługują dwaj Uczniowie Jakub Konieczny oraz Wiktor Gołdas, którzy opracowali i udostępnili wspomniane słuchowisko.

Najważniejsze, że w trakcie nauki zdalnej potrafimy być razem, wspólnie celebrować nadchodzące magiczne Święta Bożego Narodzenia oraz nawzajem się nimi cieszyć. To świadczy o Naszej sile i przekonaniu, że razem możemy więcej…