Innowacja pedagogiczna pt. „Z matematyką na co dzień” rok szkolny 2022/2023

Innowacja będzie prowadzona na lekcjach matematyki z klasą VII (minimum po 1-2 godzin lekcyjnych) oraz poza godzinami lekcyjnymi na zajęciach dodatkowych z matematyki co drugi wtorek miesiąca. Godziny te będą przeznaczone na tzw. praktyczne zastosowanie matematyki.

Celem głównym innowacji jest pokazanie uczniom związku  matematyki  z  życiem   codziennym  i dostrzeganie zależności matematycznych w otaczającym świecie.

Uczniowie mają znaleźć odpowiedź na pytania – „Po co uczyć się matematyki?”, „Do czego matematyka potrzebna będzie w przyszłości?”. Innowacja ta ma pokazać, że w gazecie, na paragonie w sklepie, w banku, na poczcie czy kwiaciarni znajduje się wiele problemów matematycznych, z którymi spotykamy się na co dzień.

Zastosowane zostaną różnego rodzaju ćwiczenia praktyczne, wyjścia poza szkołę i salę lekcyjną gdzie uczniowie będą musieli się zmierzyć z zadaniem życia codziennego.

Innowację realizować będziemy między innymi: w kuchni, w sklepie, podczas spaceru po okolicy i w lesie, a także planując remont czy organizując wycieczkę klasową.

Nauczyciel prowadzący: Magdalena Chojecka