TYDZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W dniach 22-26 kwietnia obchodziliśmy Tydzień Języka Angielskiego. Był to czas, w którym podczas lekcji rozwijaliśmy umiejętności językowe i poszerzaliśmy wiedzę o krajach anglojęzycznych, ale również po prostu dobrze się bawiliśmy.

Dzień Języka Angielskiego przypada dokładnie na 23 kwietnia, ale my zdecydowaliśmy się wydłużyć świętowanie. Jeden dzień zdecydowanie nie wystarczyłby na realizację wszystkich naszych pomysłów.

Rozpoczęliśmy z przytupem od otwarcia kawiarenki „Tea Time”, w której mogliśmy skosztować typowych przekąsek brytyjskich oraz angielskiej herbaty z mlekiem. Następnie zorganizowaliśmy fotobudkę, w której rzeczywiście stanęła budka, tyle że telefoniczna i to prosto z Londynu . Odpocząć można było w kąciku czytelniczym sięgając po którąś z pozycji w języku angielskim. Zorganizowane zostały również dwa konkursy szkolne: Konkurs na Kartkę Gratulacyjną dla Króla Karola III z okazji pierwszej rocznicy koronacji (Zwycięska praca została wysłana do samego Króla Anglii!) oraz Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Lista nagrodzonych poniżej:

Konkurs na Kartkę Gratulacyjną dla Króla Karola III dla klas I-III

I miejsce: Emilia Kilon, kl. III

II miejsce: Miłosz Dudek, kl. I

III miejsce: Wojciech Tworzydło, kl. III

Wyróżnienia: Liliana Chmielowska, kl. I

Kinga Skórnóg, kl. I

Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce: Amelia Bakalarz, kl. VI

II miejsce: Weronika Krzyżak, kl. V

III miejsce: Laura Mach, kl. V